Blog

Zauważyliśmy ponowny wzrost w przypadku zajęć stacjonarnych i chcielibyśmy się zastanowić nad tym, co potęguje ten trend. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach królował tryb zdalny i zdawał się być bezkonkurencyjny. Co sprawia zatem, że zajęcia z języka angielskiego - we Wrocławiu - zyskują na popularności? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Przed nami Nowy Rok i związane z nim celebracje. Każdy z nas na pewno ma na ich spędzenie swój własny pomysł – może być to szalona impreza, a może czas przy książce w domowym zaciszu. Każdy plan jest dobry, jeśli tylko nam odpowiada. Propozycji spędzenia tego wyjątkowego czasu jest niemało, każdy znajdzie coś dla siebie. Może warto zerknąć jak inni mieszkańcy Ziemi witają Nowy Rok i żegnają ten Stary?

Nie da się ukryć, że grudzień nie jest najlepszym miesiącem jeśli chodzi o skupienie w pracy, szkole czy w nauce. Zdecydowana większość czuje świąteczny klimat już z początkiem miesiąca, co odzwierciedla się w zmniejszonej uwadze poświęconej innym obowiązkom. Dlatego też dzisiaj nie będziemy rozmawiać o gramatyce, a czytelnikom pozostawiamy kilka rad, które mogą uznać za przydatne na swojej ścieżce edukacyjnej. Życzenia też będą.

November is the month of reflection. That’s because of how it starts – 1.11 is called All Saint’s Day and is a common Polish tradition. Thus, in November we stop for a moment and reflect on our past. To talk about the past, Past Simple and Past Continuous will be helpful.

Piłka nożna jest najbardziej popularną dyscyplina sportową na świecie, która liczy ponad 4 miliardy fanów. Każdy z nas zna kogoś, kto jest fanem piłki nożnej, szczególnie w okresie wielkich wydarzeń sportowych takich jak np. Mistrzostwa Świata popularnie nazwanych mundialem, czy też podczas Igrzysk Olimpijskich. Większość ludzi na świecie zaczyna swoją przygodę ze sportem drużynowym zaczynając właśnie od piłki nożnej.

Nauka języka w dzisiejszym świecie to sprawa powszechna, wręcz naturalna. Żyjemy w czasach, kiedy w każdym momencie możemy połączyć się video rozmową z inną osobą będąca po drugiej stronie kuli ziemskiej. Tak więc musimy też dbać o to, aby potrafić ze sobą rozmawiać. Warto zastanowić się dlaczego tak ważne jest poznanie chociażby podstaw języka obcego i kiedy jego znajomość koniecznie nam się przyda. 

Do you like working in a team? That is a typical question that can be asked during a job interview. If you want to get the job, you rather answer ‘Yes’. Working in a team is not only dividing tasks between team members, but also maintaining good relations with each other within a team. Thus, teamwork is a question of a specific style of work that requires hard and soft skills at once.

08.09.2022 jest dniem, który pozostanie w naszej pamięci na długo. Tego dnia do wieczności odeszła Królowa Elżbieta II. Tego dnia skończyła się epoka elżbietańska, a życie codzienne w Wielkiej Brytanii zatrzymało się na chwilę. Odejście Królowej dotknęło nie tylko Brytyjczyków, ale i cały świat. Na naszych oczach, za naszych czasów - Historia przeszła do historii.