Blog

The tradition of advent calendars was established to explain to children the matter of counting days until Christmas. Nowadays, such calendars have varied forms and are used not only by children. 

The idea of exploring something new every day starts on 1st December and finishes on the 24th day of the month. The most popular advent calendars contain pieces of chocolate but you may encounter versions with tea bags, cosmetics or even dog treats!

What do you think you will find in our calendar?

Na co dzień skupiamy się na rzeczach prozaicznych, tzn. codziennych obowiązkach i wyzwaniach. Uściślając – jest to przeważnie praca oraz szeroko pojmowane życie prywatne, na które składa się m.in. życie rodzinne. Doba ma 24 godziny i ten czas powinien być równomiernie rozłożony na powyższe, uwzględniając w tym naszą fizjologię (np. sen). Jak tego dokonać, mając tak mało czasu i dużo na głowie? Czy w ogóle jest to możliwe?

Rozwój sztucznej inteligencji (AI) pozwala na coraz nowsze rozwiązania w przeróżnych dziedzinach życia. W ostatnim materiale wspomniana była kwestia zawodów, w których korzysta się z dobrodziejstw współczesnych osiągnięć. Ustaliliśmy także, że to od nas – użytkowników – zależy to, w jaki sposób będziemy korzystać z danych nam narzędzi. Dziś omówimy inny projekt – póki co jest w wersji beta, ale na dobrą sprawę wszyscy jesteśmy testerami oprogramowani, nawet tych już oficjalnie wydanych.

Samo pojęcie sztucznej inteligencji (AI) przewijało się przez dyskurs społeczny od dobrych kilku lat. W ostatnim czasie, a z pewnością w 2023 roku, pojęcie to nabrało mocy sprawczej, a przeróżne postaci sztucznej inteligencji mnożą się na potęgę, zaskakując nas coraz to nowszymi rozwiązaniami. Nie inaczej jest w przypadku nauczania, gdzie nowe technologie stały się istotnym elementem gry i to od nas zależy sposób, w jaki wykorzystamy to, co dają nam dzisiejsze możliwości.

Wybory w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. Co 5 lat Polacy kierują się do urn, aby wybrać prezydenta, czyli są to tak zwane wybory prezydenckie. Co 4 lata z kolei odbywają się wybory parlamentarne, mające na celu wybór posłów i senatorów. Wszystko to reguluje Konstytucja naszego demokratycznego kraju. Nie o Polsce jednak dzisiaj będzie mowa. Przyjrzymy się jak to wygląda w sytuacji, kiedy ustrojem kraju jest monarchia. Zajrzyjmy więc do Wielkiej Brytanii. 

 

Po co w ogóle stawiać sobie cele? Cóż, niektórym wyznacza to ścieżkę rozwoju i pomaga trzymać się jej aż do momentu uzyskania postawionego sobie celu. Szczęściu czasem trzeba pomóc, stąd pomysł na 5 uniwersalnych celów, które możesz potraktować jako zadania do wykonania w tej porze roku. Jesień to 3 miesiące, to kawałek czasu, ale ten sam czas może zlecieć jak z bicza strzelił! To jak, podejmiesz wyzwanie?

Lato w Polsce to okres, który niewątpliwie kojarzy się z pysznymi świeżymi owocami i warzywami oraz ich zbiorami. Z zebranych plonów można korzystać od razu sporządzając pyszne posiłki lub też zachować smak lata na później i zrobić przetwory. Przetwory z darów natury stanowią nieodłączny element polskiej kultury. Do najczęściej przygotowanych należą dżemy, soki, sałatki, kiszone ogórki i marynowane warzywa. Wykonywanie ich opiera się na dodawaniu octu, zalewy solnej, cukru, bądź też ich pasteryzowaniu. Czy tylko w Polsce wekujemy słoiki?

Sprawdźmy, jak to jest w innych zakątkach świata.

Wakacje to… no właśnie, czym dokładnie są wakacje? Każda grupa wiekowa odpowie na to pytanie w inny sposób. Uczniowie szkół, studenci, pracownicy… - każda z tych grup ma swoją definicję i inaczej sprecyzuje czas trwania letniej sielanki. Wakacje są jednak sprzężone z latem, a ta pora roku trwa od czerwca do niemal końca września, a w tym artykule damy wam kilka wskazówek na to jak sprawić, aby trwała jeszcze dłużej!

Nie da się zaprzeczyć temu, że świat zwariował na punkcie małej plastikowej lalki. Dla niektórych zapewne jest tylko małą plastikową zabawką, dla innych może być sentymentem z dzieciństwa, powiernikiem dziecięcych sekretów, a nawet ikoną urody i stylu. Jak dzisiejszy świat traktuje Barbie i jakie są tego konsekwencje?

Coraz częściej zdarza się, że w procesie rekrutacji stosuje się etap sprawdzenia umiejętności językowych kandydatów. Dzieje się tak, ponieważ język angielski jest potrzebny w wielu zawodach i tam, gdzie kiedyś wydawał się zbyteczny – dzisiaj jest podstawą rozpatrzenia kandydatury pozytywnie. Tak więc, weryfikacja języka jest często kluczowa i podpowiemy Wam jak się na nią przygotować.