Business
Mateusz Piętka / 08.03.2021

Business English (nie tylko) we Wrocławiu

Jak tylko jest Ci wygodniej 

Jeśli nauce języka przyświeca konkretny cel, to nic złego. Dodatkowa motywacja, jak np. praca zawodowa w języku obcym, tylko utwierdza Cię w przekonaniu, że z rozpoczęciem kursu nie ma co zwlekać! Za dodatkowy bodziec do podjęcia akcji można uznać fakt, że kurs angielskiego online jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania.
Jeśli nie przepadasz za zdalną formą nauki, do Twojej dyspozycji pozostaje kurs stacjonarny.
Kolejna decyzja obejmować będzie istotę kursu, tj. czego tak naprawdę chcę się nauczyć? W dobie popularności języka angielskiego w niemal każdej branży, Business English wydaje się być uniwersalnym strzałem w dziesiątkę!
Poniżej przedstawię dwa modele zajęć w 3English, a na koniec opowiem co nieco o samym kursie.

Conference room

Angielski biznesowy

We Wrocławiu możemy spotkać się twarzą w twarz i poczuć jak na spotkaniu biznesowym z prawdziwego zdarzenia. Zabawa tkwi także we wczuwaniu się w konkretne sytuacje. Np. na kursie Business English będziemy pracować na przykładzie Twojej (fikcyjnej) firmy, a strategiczne decyzje w kwestii zatrudnienia pracowników - czy ich zwolnienia - podejmiesz Ty. Dobrym pomysłem jest także wybór formalnego stroju - nie chodzi tutaj o stworzenie sztywnej sytuacji, ale o wejście w rolę. Strój bardzo często pomaga stymulować nasze odczucia, tak jak przy sporcie każdy wybiera wygodny strój, tak w pracy przeważnie obowiązuje nas dress code. Przede wszystkim jednak chodzi tutaj o zabawę. Niekonwencjonalne podejście pomaga się rozerwać, a symulacja - prowokuje sytuacje, które być może kiedyś będą częścią Twojej codziennej pracy.

At the desk

To samo, ale w domu

To nie jest tak, że tylko stacjonarny kurs oferuje różne rozwiązania. Łącząc się zdalnie, mamy praktycznie takie same możliwości działania. Mianowicie, rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim, prezentacja dotycząca wyników w danym kwartale i inne symulacje śmiało mogą być przeprowadzone z dowolnego miejsca na Ziemi. Wykorzystując mikrofon i kamerę można poczuć się niemal jak podczas zajęć stacjonarnych.
Tutaj, poza strojem, dodatkowo można zadbać o nastrój, ustawiając gabinet lub biuro jak tło rozmowy. Przez moment możesz zapomnieć o tym, że tak naprawdę siedzisz w swoim domu, przy swoim biurku.
 

Business English w praktyce

Do uniwersalnych, cennych umiejętności, zdecydowanie należy umiejętność komunikacji. W przypadku użycia biznesowego warto pamiętać o tym, żeby język był raczej formalny. Co więcej, przydatna jest umiejętność mówienia tego, co się myśli, ale w taki sposób, żeby nie było to niegrzeczne i dosadne.

Ćwiczenie
Spróbuj, w oficjalnym tonie:

  1. wyrazić niezadowolenie z powodu przedstawionej oferty
  2. zasugerować, że przedstawione Ci rozwiązanie wymaga dalszych zmian
  3. zakomunikować, że podjąłeś/aś decyzję o rozwiązaniu umowy

Business English to jednak nie tylko formalny język. To także codzienne sytuacje, które dzieją się w firmach. To codzienna komunikacja, radzenie sobie z problemami i small talk. To też wspomniane wcześniej pozorowane sytuacje i symulacje. A także to, co Ty chcesz wprowadzić, poćwiczyć i zrealizować!
 

You are not alone

Nie lubię sam

Jeśli nie odpowiada Ci kurs indywidualny, zabierz ze sobą znajomych, albo wypróbuj rozwiązanie dla firm we Wrocławiu i okolicy. W zależności od tego, jaki tryb nauki preferujesz. I pracodawców zainteresować może kurs angielskiego dla firm, który mogą sprezentować swoim pracownikom, bądź i samemu uczestniczyć w takich zajęciach.

A tak swoją drogą, to jak poszło Ci zaproponowane ćwiczenie powyżej? To, w którym należało wypowiedzieć trzy zdania w oficjalnym tonie. Co było trudniejsze: znalezienie odpowiednich słów czy stylizacja języka na formalny?