people
Mateusz Piętka / 24.11.2021

W pojedynkę czy w grupie?

Wybór należy do Ciebie

Są różne formy organizacji zajęć, ale kluczem jest znaleźć rozwiązanie optymalne dla kursanta. Jednym z podstawowych wyborów jest typ zajęć – prowadzone indywidualnie lub w maksymalnie 3-osobowej grupie. Często bywa tak, że zajęcia w dużych grupach nie są tak efektywne, a w niewielkich grupach każdy uczestnik ma szansę się wypowiedzieć i być aktywnym uczestnikiem zajęć.
Warto wrócić wspomnieniami do czasów szkolnych, aby przypomnieć sobie taki system organizacji zajęć. Czy mamy z nim same dobre wspomnienia, czy jednak mniejsza ilość osób w klasie byłaby wskazana?

Ostatecznie to od kursanta zależy wybór trybu nauki, a w przypadku wątpliwości – poniższy opis może pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. 

individual

Zajęcia indywidualne z angielskiego

Ten rodzaj nauki przypomina korepetycje z racji systemu pracy 1x1. Posiadanie lektora tylko dla siebie ma sporo plusów. Wśród plusów często przewija się fakt, że:

  • można prosić o wytłumaczenie kwestii gramatycznych etc. w czasie odpowiednim dla kursanta (bez zakładania odgórnego limitu czasu),
  • ma się wpływ ma omawiane na zajęciach kwestie z racji tego, że nie trzeba ich uzgadniać z innymi uczestnikami,
  • kursant nie musi „dzielić się” czasem z innymi i ma sporo okazji do tego, aby się wypowiedzieć.

Oczywiście, nie każdy czuje się komfortowo w sytuacjach 1x1. Zwłaszcza kursanci, którzy nastawieni są na konwersacje, preferują towarzystwo w grupie. Zanim więc zdecydujesz się na indywidualne lekcje angielskiego - we Wrocławiu lub on-line – rozważ powyższe argumenty i zastanów się nad najlepszą opcją dla Ciebie.

Bardzo często kursanci zgłaszają się do nas z “barierą językową”, co często wiąże się z wysokim stresem w sytuacjach, które wymagają porozumiewania się w języku angielskim. Kurs indywidualny jest więc okazją do przezwyciężenia bariery, skupiając się na indywidualnych potrzebach kursanta.

studying in group

W grupie siła

Są i tacy, którzy czują się onieśmieleni zajęciami indywidualnymi, dlatego preferują przynależność do grupy. W 3English ograniczamy się do 3-osobowych grup, bo specyfika takich zajęć różni się od takich, które organizuje się dla większej ilości osób. Taki typ zajęć ma często zbliżone cele:

  • obracanie się wokół określonej tematyki, najczęściej związana ze wspólną ścieżką zawodową,
  • nastawienie na konwersacje, nie tylko z lektorem, ale również pomiędzy kursantami.

Grupy, które najczęściej decydują się na grupowy kurs z angielskiego , to zazwyczaj znajomi z pracy bądź pary. Zdarza się także, że do jednej grupy trafiają losowe osoby - w przypadku, kiedy wyrażasz chęć na dołączenie do grupy, ale nie masz na myśli konkretnych osób. W takim wypadku szukamy dla Ciebie idealnego partnera.

Jeśli nastawiasz się wyłącznie na konwersacje, spróbuj rozważyć właśnie ten typ zajęć. Im więcej osób w dyskusji, tym więcej opinii i możliwości wymiany zdań. I to wszystko w języku angielskim!

Zaproś przyjaciela

Istnieje możliwość zabrania osoby towarzyszącej na zajęcia tematyczne w 3English. Możesz zaanonsować pojawienie się gościa, który będzie uczestniczył z Tobą w zajęciach - bez żadnej dodatkowej opłaty. W tej sposób, mając zajęcia w indywidualnym trybie, możesz dobrać znajomego i wypróbować inny system - w dwuosobowej grupie.

Dobór partnera jest też dobrą formą reklamy dla potencjalnego kursanta, który zastanawia się nad rozpoczęciem zajęć w 3English. Będąc osobiście na zajęciach przekona się o tym, jak cały kurs wygląda w praktyce. Przyprowadzenie dodatkowej osoby to też sygnał dla nas, lektorów, że podobają Wam się nasze zajęcia i chcecie podzielić się pozytywnymi odczuciami. Kogo zabierzesz na swoje zajęcia?