graph
Mateusz Piętka / 01.02.2023

Nowe tendencje wśród kursantów

Zauważyliśmy ponowny wzrost w przypadku zajęć stacjonarnych i chcielibyśmy się zastanowić nad tym, co potęguje ten trend. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach królował tryb zdalny i zdawał się być bezkonkurencyjny. Co sprawia zatem, że zajęcia z języka angielskiego - we Wrocławiu - zyskują na popularności? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Statystyki mówią same za siebie

 

Wśród najnowszych trendów, jeśli chodzi o zajęcia z języka angielskiego - we Wrocławiu i zapewne nie tylko - jest kwestia zajęć stacjonarnych. Zauważyliśmy, że nowi kursanci są zainteresowani właśnie tym rodzajem zajęć i rozważają rozpoczęcie kursu z osobą, którą mogą poznać na żywo. Niejednokrotnie już pochylaliśmy się nad różnicami między zajęciami w klasie, a takimi on-line i generalnie oba typy mają swoje plusy i minusy. Tym razem nie będziemy rozważać przewagi żadnego z powyższych, a przedstawimy teorie dotyczące tego, co może wpływać na zauważalną zmianę tendencji w pierwszym kwartale 2023 roku.

 

Co zatem może świadczyć o wzroście zainteresowań tym pierwszym typem zajęć?

Pre-pandemiczna rzeczywistość

 

Słowo pandemia wzbudza niemałe kontrowersje, ale nie sposób nie wspomnieć o tym zjawisku w kontekście zajęć. Zanim świat usłyszał o słynnej pandemii datowanej na rok 2019, zajęcia zdalne zdawały się być fanaberią i generalnie nikt nie brał ich pod uwagę. W czasie pandemii kursanci przyzwyczaili się do wygody spotkań przy domowym biurku i o powrocie do klas nie chcieli słyszeć.

Tymczasem, mamy rok 2023, i sporo zapytań dotyczy właśnie zajęć w klasie, osobiście. Teoria numer 1 jest taka, że pandemia odcisnęła się dość silnie w naszych umysłach i inaczej postrzegamy świat. Kiedyś mieliśmy wybór w kwestii zajęć, jednak w czasie pandemii w grę wchodziłī wyłącznie zajęcia z angielskiego on-line. Teraz, w ramach rekompensaty, kursanci wolą aspekt personalny, kiedy mogą pojawić się na zajęciach fizycznie.

waiting for the pandemic to end

Większa motywacja

 

Przed nami wiosna - okres, w którym możemy przetestować czy nasze postanowienia noworoczne przetrwały. Teoria numer 2 głosi, że to właśnie do zajęć stacjonarnych łatwiej się zmobilizować - wszak wiążę się to z wyjściem z domu, a sama nauka przebiega w odpowiednim, sprzyjającym do tego miejscu. W warunkach domowych czasem nie ma upragnionej ciszy czy spokoju, i przede wszystkim - nie ma tablicy na ścianie. Stąd też kursanci lgną do naszej lokalizacji przy Ostrowskiego i ciężko pracują na swoje wyniki, żeby jak najdłużej wytrwać w postanowieniach noworocznych. I to bardzo dobra motywacja!

 

Sceptycy technologii

 

Wracając do pandemii - należy wspomnieć, że spora część osób nie podeszła z entuzjazmem do kwestii pracy zdalnej czy nauki przez Internet. Nie zważając na powody, każdy dobiera metodę odpowiednią dla siebie i zgodną ze swoimi preferencjami. Teoria numer 3 jest więc związana z osobami, które mogą wreszcie rozpocząć kurs stacjonarnie bez obaw, że zostanie on przerwany przez niespodziewany lockdown. Oraz, wiąże się z osobami, które otwarcie przyznają, że nauka przez Internet nie jest w ich wypadku skuteczna. To tak jak w przypadku słownictwa: należy znaleźć metodę, która jest najbardziej skuteczna w naszym wypadku. Może to być zapamiętywanie przez skojarzenia, fiszki, przepisywanie słówek czy mapy myśli. 

Z naszą mapą myśli zapoznasz się tutaj.

blackboard

Jeśli ktoś zna siebie i swoje metody, jak najbardziej może wybrać odpowiedni typ zajęć w 3English. 

W naszej ofercie znajdują się bowiem i zajęcia stacjonarne, i on-line. I zajęcia indywidualne, i grupowe. I o wakacjach, i o pracy. Należy tylko wybrać odpowiednią zakładkę i nawiązać kontakt