christmas ball
Mateusz Piętka / 23.12.2021

Praktyczny poradnik na tegoroczne święta

Jak chcesz spędzić te święta?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Nic nie równa się magii wszechobecnych światełek, nastrojowej muzyki, zapachu grzanego wina czy pięknych dekoracji. Czar świąt widoczny jest w różnych zakątkach domu, na przystrojonych ulicach, w telewizyjnych reklamach czy w sklepach, które na czas świąt roją się od odwiedzających.

Najważniejsze jest jednak to, aby święta spędzić w swoim rytmie. Bez narzuconej odgórnie presji, a więc na luzie. Z uśmiechem. Starając się czuć tę wszechobecną magię i czerpiąc ze świąt to, co najlepsze. Jeśli mają to być dni pełne błogiego lenistwa czy ciężkiej pracy w kuchni – pamiętaj, że decyzja należy do Ciebie. Dzisiejszy wpis może pomóc Ci zaaranżować tegoroczne celebracje na wypadek, jeśli masz ochotę wprowadzić coś nowego do swoich corocznych obrzędów.

tree

Co powiesz na grę?

Kto nie lubi gier? W okresie świątecznym, kiedy spędzamy czas w towarzystwie, możemy skorzystać z okazji obecności odpowiedniej ilości osób i zagrać w jakąś grę. Na rynku gier planszowych sytuacja ma się bardzo dobrze, a ten rodzaj gier cieszy się niesłabnącą popularnością. Niekoniecznie jednak musisz posiadać odpowiednią planszę i wyposażenie. Czasem zabawa tkwi w prostocie.

  1. Kalambury na świąteczne hasła mogą być banalnie proste oraz diabelnie skomplikowane – zależy od hasła, jakie wybierzesz. Wszak pokazywanie jedzenie, nie mogąc powiedzieć ani słowa, jest nie lada wyzwaniem.
  2. Inspiracja do tej gry jest zaczerpnięta z programu Ellen DeGeneres. Chodzi o wybór dwóch słów, które są bardzo podobne budową lub znaczeniem, typu: lusterko i lustereczko. To pierwsze będzie poprawnym hasłem, a drugie – podpuchą. Zadaniem osoby przedstawiającej jest przedstawiać kolejno słowa-skojarzenia, które pomogą naprowadzić graczy na właściwe słowo. Dla przykładu: 1) odbicie, 2) szkło, 3) mały. Po usłyszeniu hasła nr 3) gracze powinni odgadnąć, że chodzi o lusterko. Gdybyśmy w punkcie 3) powiedzieli „baśń”, wówczas moglibyśmy zdezorientować innych graczy. Warto mieć listę takich par słów typu: żar i płomień, lampart i gepard czy cyna i cynk.
  3. To może być gra indywidualna lub towarzyska, niemniej jest jednorazowego użytku. Z liter w wyrażeniu Merry Christmas postaraj się ułożyć jak najwięcej innych wyrazów w języku angielskim. Długość i tematyka tych wyrazów nie ma znaczenia, po prostu daj się ponieść wyobraźni, ale trzymaj się zasad!
Merry Christmas

Zaskocz swoich bliskich

W świętach piękne jest kultywowanie tradycji, ale zawsze znajdzie się miejsce na wprowadzenie czegoś nowego. Zresztą, nowości nie oznaczają tego, że stare odejdzie w zapomnienie. 
W Wielkiej Brytanii popularnym napojem świątecznym jest eggnog – słodki napój na bazie surowych jajek, mleka i alkoholu. Jest także wersja bez zawartości %, bo eggnog to także frajda dla dzieci. Eggnog przypomina polski adwokat/ajerkoniak, a ten z kolei nie jest szczególnie popularny w okresie świąt. Eggnog ma to do siebie, że nie jest mocnym alkoholem, więc w przypadku świąt wydaje się być sensowną opcją dla gości. Plus, goście pewnie się go nie spodziewają!
 
Christmas Crackers to wybuchowe niespodzianki, których nie może zabraknąć na brytyjskim stole. Nie jest to przekąska, chociaż ma formę cukierka. Kiedy go rozpakujemy – wydaje charakterystyczny dźwięk, a później możemy zobaczyć zawartość opakowania. Zwykle znajduje się tam jakiś drobny gadżet i żarcik na poprawę humoru. Jeśli w rodzinie są osoby, którym takie drobne rzeczy sprawiają przyjemność, Crackers są dostępne i w polskich sklepach, więc masz kolejny, oryginalny pomysł na Twoje tegoroczne święta.
 

eggnog

Drodzy Czytelnicy!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2021 chcielibyśmy życzyć Wam spokojnych, beztroskich i radosnych dni. Pamiętajcie, aby celebrować ten czas z tymi, których kochacie i aby był to czas dla Was. Jednocześnie czekamy na Wasz powrót na zajęcia poświąteczne, aby podzielić się wrażeniami i przedyskutować tegoroczny gust świętego Mikołaja :)
 

zespół 3English

gift