communication with other people
Mateusz Piętka / 15.10.2022

Warto uczyć się angielskiego, bo...

Nauka języka w dzisiejszym świecie to sprawa powszechna, wręcz naturalna. Żyjemy w czasach, kiedy w każdym momencie możemy połączyć się video rozmową z inną osobą będąca po drugiej stronie kuli ziemskiej. Tak więc musimy też dbać o to, aby potrafić ze sobą rozmawiać. Warto zastanowić się dlaczego tak ważne jest poznanie chociażby podstaw języka obcego i kiedy jego znajomość koniecznie nam się przyda. 

 

... możemy beztrosko podróżować

 

Pierwszym o czym myślimy, kiedy pojawia się temat języka angielskiego, to podróże. Większość z nas na pewno choć raz podróżowała za granicę naszego kraju lub też miała okazję rozmawiać z kimś, kto przyjechał do Polski. Najprościej i najpewniej jest wtedy spróbować po angielsku. W podróży język przyda się nam na lotnisku, stacji benzynowej, w recepcji hotelu, kiedy będziemy chcieli poprosić o pokój z widokiem na morze ;) lub po prostu zamawiając jedzenie w restauracji.

Bez wątpienia podróże ze znajomością języka angielskiego są mniej stresujące, bardziej komfortowe i czujemy się bezpieczniej, kiedy wiemy o czym rozmawia się w naszej obecności. Podczas takiego wyjazdu jesteśmy w stanie zwiedzić dużo więcej, nawiązać wiele ciekawych znajomości a także wydać mniej pieniędzy! Oczywiście chodzi tu o sport narodowy Turcji – targowanie się! Swoich sił w tej dziedzinie możemy spróbować na bazarze czy w sklepie z pamiątkami – ale do tego trzeba znać język.

globe

... angielski przewija się w codziennym życiu

 

Codziennie mamy do czynienia z tym językiem obcym - czy tego chcemy, czy nie. Włączając rano w samochodzie radio, słyszymy jak drogę do pracy umila nam Adele, David Bowie czy chociażby polska piosenkarka Sanah która od rana przeprasza nas w piosence No sory. W pracy współpracownicy proponują wspólny lunch, a kierownik przypomina nam w e-mail’u o zbliżającym się deadlinie. W międzyczasie dostajemy sms’a (short message system) od znajomych z zapytaniem czy zabookowaliśmy już domek w górach na zbliżający się weekend. Po powrocie do domu włączamy telewizję dla odrobiny relaksu i oglądamy "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami" lub "Top Model".

Czy to wszystko brzmi choć trochę znajomo? Of course, że tak!

calendar

... bez niego trudno się odnaleźć w Internecie

 

Internet jest obecnie dostępny dla każdego pod niemal każdą szerokością geograficzną. Spotykamy tych ludzi w różnej formie. Możemy być wspólnie zrzeszeni w grupie, np. fanklubie zespołu i wymieniać się tam spostrzeżeniami, ciekawostkami czy relacjami z koncertów. Kolejnym miejscem jest forum graczy. Podczas różnych gier – gracze z całego świata rozmawiają ze sobą na czacie omawiając strategie, dzieląc się radami. Przez Internet możemy kupować produkty z całego świata, chociażby na popularnym ostatnio Shopee czy AliExpress. Warto znać język, aby po prostu nie dać się oszukać. Opisy niektórych produktów są wyłącznie w języku angielskim, tak samo komentarze i opinie innych użytkowników, którzy już nabyli dany produkt.

Oprócz zakupów i konwersacji w Internecie dostępna jest cała gama platform streamingowych. Dzięki znajomości angielskiego możemy na nich oglądać niektóre seriale w oryginalnej wersji językowej. Na takich platformach mamy wybór – możemy oglądać z lektorem, z napisami – jak komu wygodnie. Nie zawsze jednak jest taka opcja. W przypadku popularnego serwisu YouTube, gdzie każdy może wrzucić filmik - już nie ma pomocy tłumaczeniowej. W sytuacji, kiedy chcemy zobaczyć filmik z instrukcją obsługi po angielsku, wywiad z naszym ulubionym aktorem czy wydarzenia transmitowane na żywo – musimy zdać się sami na swoją znajomość języka angielskiego. Tak więc – do dzieła!

 

internet options

Zobacz, jaką ofertę ma dla Ciebie 3English. Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice - zapraszamy wszystkich. Wrocławian i okolicznych mieszkańców - stacjonarnie lub zdalnie. Wszystkich - na lekcje on-line!