Island
Mateusz Piętka / 07.06.2021

Wakacje z 3English!

Destiny vs. destination

Nigdy nie jest za wcześnie na to, żeby myśleć o wakacjach. Biorąc pod uwagę zeszłoroczną przerwę od wyjazdów, tegoroczne wakacje są wyczekiwane bardziej niż kiedykolwiek. Jednak sezon letni to nie tylko wczasy pod palmami i wypoczynek – dla niektórych wakacje to czas intensywnej pracy. Jednak bez względu na to czy pracujesz, czy wypoczywasz, wakacje zdecydowanie są wyjątkowym czasem w kalendarzowym roku.
Swoją drogą, angielskie słówko destination oznacza właśnie cel podróży, tj. miejsce docelowe, do którego się wybieramy. Czasem mylone jest ze słowem destiny, które oznacza ‘przeznaczenie’ - w kontekście tego, co czeka nas w życiu. Jeśli generalnie jesteście zainteresowani błędami, jakie można popełnić – nieświadomie – rzućcie okiem na wpis o false friends w języku angielskim.

Compare:

This year’s most popular holiday destination may be Greece because people miss sunbathing in picturesque locations.
It was our destiny to meet that day on the train to Berlin. It was love at first sight.

Globe

Czas intensywnej nauki

Właściwie rzecz biorąc - wakacje niczym nie różnią się od szarej codzienności, choć to w tym właśnie czasie ludzie decydują się na dłuższy urlop. Inni jednak stawiają na samorozwój i wykorzystują letnią aurę do zgłębiania swoich umiejętności. Jeśli chcecie poprawić swój angielski, możemy zaoferować Wam specjalny kurs wakacyjny. W 3English wygląda to w ten sposób, że intensywność zajęć dobierasz pod kątem swojej dyspozycyjności. Nie jest nowością fakt, że większa ilość zajęć to szybciej dostrzegalny efekt. Częstsze spotkania to więcej okazji do osłuchania się z językiem i więcej okazji do tego, żeby mówić. 
Wakacje to dobry moment na zwiększenie intensywności zajęć, bo to wyjątkowy okres – od lat szkolnych wakacje były szczególnym czasem w roku i taki ich obraz zapisał się w naszej pamięci. Te dwa miesiące, podobnie jak początek roku, to dobry czas na wprowadzenie pewnych zmian. Mamy tutaj jasno wyznaczone ramy czasowe, a do nas należy wybór tego, co w tym czasie będziemy doskonalić.

Ku Waszemu zaskoczeniu, proponujemy kurs wakacyjny z języka angielskiego.

A girl with a book

First of all...

To podstawowa informacja, ale w 3English w czasie wakacji nie ma żadnych przerw. Oznacza to, że na czas wakacji kursy nie są wstrzymane. Powyżej wspomniałem o kursach intensywnych, ale równolegle odbywają się zwykłe zajęcia w tym trybie, jak zawsze. Dla Ciebie, kursanta, oznacza to, że nic się nie zmienia. Nic, jeśli nie planujesz żadnej zmiany.
Dla przypomnienia – prowadzimy zajęcia on-line jak i stacjonarnie. Wybór trybu zajęć zależy od Ciebie, możesz także pokusić się o tryb hybrydowy. Na dobrą sprawę – możesz także zalogować się prosto z piaszczystej plaży lub górskiego szlaku, jeśli złapiesz tam zasięg. Lub możesz ustawić takie tło, żebyśmy myśleli, że właśnie tam jesteś. :)

First of all... – Przede wszystkim

Mountains

Wakacyjny kurs vs. normalny kurs

Wakacyjny kurs tematyczny obejmuje pakiet zajęć poświęconych w sporej mierze Twoim wakacjom. Mówiąc ‘wakacje’, rozumie się przydatne zwroty i pozorowane scenki w języku angielskim, poznawanie geografii miejsca docelowego i studiowanie przewodników, aby zaplanować wyjątkową wycieczkę. Pakiet wakacyjny odświeży także Twoją znajomość gramatyki i da Ci okazję do podszkolenia Twoich umiejętności mówienia, które na zagranicznym wypadzie okażą się bezcenne.
W przypadku podróży język angielski to wciąż najbardziej uniwersalna opcja, jeśli chodzi o komunikację. Zagraniczne kurorty czy osobiście wybrane miejscówki nastawione są na turystów i tak naprawdę wszędzie znajdzie się ktoś, kto mówi po angielsku.
W następnym poście przedstawione zostaną wybrane ćwiczenia, dzięki którym poznasz bliżej nasz wakacyjny kurs po angielsku, a które to (może) zainspirują Cię do zapisania się na taki kurs.