firework
Mateusz Piętka / 30.12.2021

W Nowym Roku obiecuję sobie...

Ogólnie o zmianie

Nowy Rok, nowe możliwości. Ciekawe, że zwyczajna zmiana cyfry w dacie niesie ze sobą możliwości zmiany i motywację do tego, żeby te zmiany wprowadzić. Każdy moment w życiu jest dobry na zmianę. Jaką wersją siebie planujesz zatem być w 2022 roku?
Ludzie z całego świata obiecują sobie, że każdy następny rok przyniesie coś nowego, w domyśle – coś lepszego. Według sondaży, najpopularniejszymi noworocznymi postanowieniami są:

1)    zmiana nawyków żywieniowych i utrata nadprogramowych kilogramów
2)    zmiana miejsca pracy
3)    nauka nowego języka obcego/podszlifowanie obecnych umiejętności językowych

Nie bez powodu siłownie przeżywają swój renesans w styczniu i lutym. Niejedna osoba odświeża swoje CV z początkiem roku, a inni z kolei szukają szkoły językowej, która pomoże im zrealizować lingwistyczne cele.
Będzie nam bardzo miło, jeśli wybierzesz 3English jako sposób na realizację swoich noworocznych postanowień. Jeśli rozważasz rozpoczęcie zajęć, rzuć okiem na naszą ofertę na zajęcia z angielskiego w 2022r. lub zaproponuj to komuś, kto rozważa właśnie takie rozpoczęcie 2022r. 

champagne

Jak planować skutecznie?

Jeśli planujesz zmienić coś w swoim życiu, poświęć trochę czasu na planowanie. Przede wszystkim:

1.    Staraj się nie planować niczego ze zbyt dużym rozmachem. Solidne efekty są kuszące, ale wymagają więcej pracy i to może Cię zniechęcić. Staraj się podzielić swój cel na kilka kroków, aby zobaczyć efekt końcowy od A do Z
2.    Daj sobie czas na wykonanie poszczególnych kroków. Jeśli planujesz przejść z poziomu A1 na C1 w dwa miesiące, to może zrazić Cię porażka. Postaw sobie realny czas na wykonanie zadania, a jeśli zdołasz wykonać zadanie przed czasem, satysfakcja da Ci dodatkową motywację. Z drugiej strony, opóźnienie w wykonaniu zadania to nic złego. Zwyczajnie wystąpił błąd w kalkulacji czasu potrzebnego na wykonanie danego kroku.
3.    Nagradzaj się za wykonanie zadania. Pozwól sobie na jakąś przyjemność i miej poczucie wykonania misji. Nie stosuj kar – pamiętaj, że zmian dokonujesz tylko dla siebie. Niech karą będzie zwyczajny brak nagrody.
4.    Nie próbuj na siłę. Jeśli Twój organizm woła „dość, nie mogę więcej”, spróbuj wstrzymać się na chwilę i poczekać na odpowiedni moment. Kiedy poczujesz się na siłach, Twój organizm pomoże Ci podwoić efekty. 

on the beach

Nowy Rok na świecie

Nowy Rok to nie tylko postanowienia, diety i zmiany. Na całym świecie celebracje noworoczne wyglądają z całkiem zbliżony sposób, bo kręcą się wokół zgromadzeń w gronie rodziny i przyjaciół, a także mniejszych lub większych imprez. W zależności od szerokości geograficznej, spotkania odbywają się w domach, restauracjach i pubach czy... na plaży. O ile nasze warunki atmosferyczne wskazują raczej na domówkę lub spacer w ciepłych ubraniach, tak w Australii organizuje się rodzinne wypady na plaże i zawody w surfowaniu!

Wyobrażasz sobie witanie Nowego Roku na piasku, słuchając szumu morza? Z perspektywy osoby, która widzi śnieg za oknem, scenariusz ten wydaje się być taki abstrakcyjny, odległy...

Drogi 2022

Bądź dla nas życzliwy, pomyślny, obfitujący w pozytywne doznania i radosne chwile. Generuj nam tylko dobre wspomnienia i miłe zdarzenia. Bądź takim rokiem, do którego chętnie wraca się pamięcią.

Składamy Wam jak najlepsze życzenia noworoczne!
Zespół 3English

2022