news
Mateusz Piętka / 14.01.2023

To (już) się wydarzyło w 2023 roku

Połowa stycznia za nami i już możemy obserwować pewne wydarzenia, które tworzą nową historię. W dzisiejszej prasówce m.in. dalsze wynurzenia księcia Harry’ego, o niespodziewanym zwrocie akcji po rozdaniu Złotych Globów oraz o tym, czego w Polsce już nie można robić.

 

Złote Globy rozdane

 

10. stycznia 2023 miała miejsce uroczystość wręczenia Złotych Globów. Wśród zwycięzców, który zabrali ze sobą statuetki, znaleźli się m.in.

  • Austin Butler i Cate Blanchett (najlepszy/-a aktor/-ka w filmie dramatycznym),
  • The Fabelmans (najlepszy film),
  • Ród Smoka (jako najlepszy serial telewizyjny),
  • czy też Jennifer Coolidge (jako najlepsza kobieca rola drugoplanowa w serialu telewizyjnym).

Ta ostatnia wsławiła się swoją przemową, która rozbawiła całą publiczność. Przemowę można znaleźć w Internecie i zachęcam do zapoznania się z tym materiałem – można się pośmiać, ale i wzruszyć.

Dodatkowo, Coolidge wzbudziła niemałą sensację, zrzucając tzw. F-bomb w swojej przemowie (słynne niecenzuralne słowo na F). Pozostawiam to do Waszego odsłuchu!

cups

(Książę) Harry nie przestaje mówić

 

Książka Harry’ego, „Spare” (polski tytuł to „Ten drugi”) to seria wspomnień ex-księcia dot. Różnych etapów jego życia, począwszy od młodości, przez życia na dworze królewskim jak i huczne jego opuszczenie. Książka jest bestsellerem w wielu krajach, ale nie wszędzie została przyjęta z pozytywnym odbiorem. Książę otwiera się bowiem w wielu aspektach swojego życia, miejscami odsłaniając zbyt intymne wspomnienia. Zapewne ma to na celu zbudowanie relacji z czytelnikiem i próbę podkreślenia autentyczności wspomnień.

Internauci zdążyli już wytknąć błędy, które dostrzegli w książce, a które łatwo można zweryfikować. Ponadto, sam konflikt na linii Harry i Meghan vs. reszta rodziny jest pokazany dość ogólnikowo i miejscami naprawdę trudno zrozumieć, o co właściwie poszło. Meghan i Kate odbyły sprzeczkę dot. Sukienek dziewczynek na ślub Harry’ego i Meghan, przy czym wgłębiając się w szczegóły – ciężko dostrzec tam znamiona jakiegokolwiek konfliktu.

Rodzina królewska nie komentuje publikacji w żaden sposób, a więc widzimy tylko jedną stronę konfliktu. I raczej nie doczekamy się komentarza z Pałacu Buckingham w tej sprawie.

 

crown

Już nic nie kupi-pi-pi-pi-pisz

 

Z dniem 13. Stycznia 2023 platforma zakupowa Shopee wycofała się z rynku polskiego. Generalnie, Shopee ma zniknąć ogólnie z rynku europejskiego i skupić się na rynku azjatyckim oraz amerykańskim. Shopee to azjatycka platforma oferująca zakupy z wielu zakątków świata. Często stanowiła okazję do sprzedaży także polskich produktów w korzystnych cenach. Sama platforma nie doczekała się nawet drugiej rocznicy w Polsce, a mimo krótkiego stażu zgromadziła sporą rzeszę klientów.

Kontrowersje związane z platformą były za sprawą reklam, które były zwyczajnie irytujące dla ucha. Każdy z pewnością kojarzy melodię z Baby Shark (która sama w sobie irytuje sporą część populacji) ze słowami o zakupach w Shopee. Wśród znanych twarzy Shopee można wymienić np. Sławomira czy… Cristiano Ronaldo).

Co ciekawe, pracownicy Shopee o zniknięciu platformy dowiedzieli się z Internetu. Mniej więcej wtedy, kiedy cała reszta Polski. Nie był to zatem Pracodawca Roku. No i Sprzedawcą Roku już też nie będzie. Pozostało wrócić do zakupów na Aliexpress czy innym Shein.

e-commerce

Prasówki to świetny motyw, żeby być na bieżąco z newsami ze Stanów Zjednoczonych, Anglii czy Europy. W ten sposób jesteś na bieżąco w newsach i w dodatku zapoznajesz się z nimi w języku angielskim. W 3English możemy robić prasówki w ramach rozgrzewki na początku zajęć. Na jakich stronach najczęściej czytasz newsy? Podziel się swoim ulubionym medium! Najlepiej jeśli jest to anglojęzyczny portal.