Workstation
Mateusz Piętka / 10.04.2024

Co w kwietniu piszczy?

Idzie maj, idzie Eurowizja

 

Mamy kwiecień, czas leci nieubłaganie. Niedawno przygotowaliśmy kolejną garść porad dla maturzystów, tym razem z omówieniem form pisemnych, które najczęściej pojawiają się na majowym egzaminie. Dzisiaj skupimy się na zebraniu informacji w formie prasówki, żeby podsumować bieżące i minione wydarzenia. Wczasowiczów uprzejmie prosi się o dotarcie do końca artykułu.

 

Już za miesiąc, a dokładnie 11. maja odbędzie się finał konkursu piosenki Eurowizji. Na ten moment nie jest znany skład reprezentantów, którym dane będzie zaprezentować się w finale właśnie, aczkolwiek tzw. Wielka Piątka oraz zeszłoroczny zwycięski kraj mają w nim zapewnione miejsce.

 

Konkurs odbędzie się w szwedzkim mieście Malmö, a zwycięstwo dla swojego kraju przyniosła Loreen ze swoim „Tattoo”. Wielką Brytanię w tym roku reprezentował będzie Olly Alexander z utworem „Dizzy”. Niektórzy mogą kojarzyć wokalistę z zespołu Years & Years, z którym artysta był wcześniej związany. Wielka Brytania należy do krajów tzw. Wielkiej Piątki, która ma gwarantowany udział w finale konkursu. Patrząc jednak na przewidywania bukmacherów, Wielka Brytania nie powinna się spodziewać sukcesu, delikatnie mówiąc. Zwycięstwo wróży się bowiem reprezentantom: Chorwacji oraz Szwajcarii.

Olly on Youtube

Co się dzieje z Kate Middleton?

 

Internauci potrafią się zmobilizować, jeśli chodzi o rozwiązanie nurtującej ludzkość zagadki. Nie zawsze jednak należy uparcie dążyć do rozwiązania i po prostu cierpliwie zaczekać.

 

Kate Middleton z początkiem roku zniknęła z przestrzeni publicznej z racji planowanego zabiegu medycznego i miała wrócić do swoich obowiązków w okolicach obchodów wielkanocnych. Jej powrót został jednak przełożony w czasie bez podania przyczyny. Rodzina królewska nigdy nie była szczególnie wylewna, więc taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić.

 

Internauci jednak zaczęli się robić podejrzliwi, a sprawa księżnej Kate stanowiła temat numer jeden w mediach – co ciekawe – nie tylko brytyjskich mediach. Osobiście zdążyłem się natknąć na teorie o nieudanej operacji plastycznej księżnej, o rozstaniu z Williamem, o nielicznych kochankach Williama czy nawet o śmierci księżnej, o której rodzina królewska z pewnych przyczyn nie chciała poinformować mediów. Oliwy do ognia dodało zdjęcie Kate z jej pociechami opublikowane z okazji dnia matki (który to w Wielkiej Brytanii obchodzi się 10. marca), które okazało się być nieudolną obróbką w Adobe Photoshop.

 

Sama zainteresowana poczuła się wywołana do tablicy i nagrała krótki film, w którym wyjaśniła, że zmaga się z nowotworem i jednocześnie zapewniła o swoim dobrym samopoczuciu. Poprosiła jednak o cierpliwość i czas, zanim wróci do swoich obowiązków.

 

Wcześniej z kolei media obiegła wiadomość, że król Karol również zmaga się z nowotworem. Nie jest to zatem pomyślny okres w dziejach rodziny królewskiej.

 

Kate's Youtube announcement

BRIT Awards

 

Miesiąc temu odbyła się gala wręczenia BRIT Awards. Była to już 44. edycja tej ceremonii. W tym roku bank rozbiła Raye, która zgarnęła łącznie 6 statuetek, w tym za Najlepszy album brytyjski, Najlepszy debiut brytyjski i Artystka roku.

 

Warto śledzić trendy na brytyjskim rynku muzycznym, bo często kompletnie różnią się od spopularyzowanego amerykańskiego rynku.

 

O samej Raye mówi się, że jest muzyczną reinkarnacją Amy Winehouse. Czy tak jest, możecie samo zweryfikować np. w utworze Escapism, który został uznany za wyżej wymienionej gali za Najlepszy singiel brytyjski.

 

Obiecana wstawka dla wczasowiczów

 

Sezon wakacyjny kojarzy się głównie z latem, choć dla niektórych trwa cały rok. Bez względu na termin, który wybierasz dla siebie, może zainteresuje Cię pakiet powtórkowy z języka angielskiego? W tym języku porozumiesz się niemal wszędzie, a wakacyjną terminologię warto sobie regularnie odświeżać. Jeśli zaczniesz teraz, w sam raz wyrobisz się przed lipcowo-sierpniową wyjazdową gorączką!

holiday